Porovnat (0)

Jak vybrat vhodnou sálovou obuv?

Sálové sporty - reakce, pohyb, dynamika. K tomu patří příslušná výstroj a sálová obuv je nejdůležitějším doplňkem sálových sportů. Podcení-li se její výběr, bude kazit radost ze hry a přidělávat zbytečné vrásky. Základní nároky na kvalitu obuvi jsou shodné bez ohledu na druh sálového sportu. Pojďme si je společně přiblížit.

  • Podešev a mezipodešev musí být pevná, podešev by měla být pryžová a mezipodešev z pružné mikroporézní hmoty o síle asi 2,5 až 3 cm v nártové oblasti a 3,5 až 4 cm v patě. Dohromady by podešev a mezipodešví měly mít tvar připomínající misku.

  • Protiskluzná vlastnost neboli přilnavost je závislá na druhu pryže a vlastnostech povrchu. Vzorek podešve není pro přilnavost tak důležitý, jak by se zdálo.

  • Barevnost podešve je spíše vizuální záležitost, neměla by být černá, aby nedělala na podlaze černé šmouhy, měla by být tzv. nebarvící, což je označeno jako "NON MARKING".

  • Mezipodešev by měla být stabilní, protože u levných bot se používají různé mřížky, které se bortí a způsobují třeba otlaky nebo zcela nepoužitelnost boty. Sálové boty nemívají obvykle speciální tlumiče rázové energie, jaké se používají třeba pro tenis.

  • Široká a tuhá špička je u sportovní sálové obuvi naprosto nutná, zejména pro sálovou kopanou, ale i u sportů, kde se nohou přímo nehraje, protože chrání prsty a tak i celé chodidlo před úrazy. Špička se dnes již nevyrábí z textilu, ale většinou z pryže. Obdobné zásady platí i pro patu.

  • Svršek obuvi by měl být prodyšný a současně pevný, proto pravá kůže nemusí být nejlepším výběrem. Většinou je svršek složen z dílců z rozličných druhů textilních úpletů s koženkovými díly.

  • Tkaničky zabezpečují bezpečný pohyb po hrací ploše dokonalou fixaci nohy v obuvi, takže o jiném způsobu, třeba suché zipy ani neuvažujte.

  • Podšívka by měla být textilní, používají se i tzv. podšívkové slepence čili sendviče. To jsou lícové úplety změkčené podlepenou molitanovou vrstvou. Díly v oblasti paty a klenkové partie kolem výkroje nohy a jazyku by měla být vybandážována další samostatnou molitanovou vrstvou.


V naší nabídce indoor a sálové obuvi naleznete celou řadu modelů, které patří ke špičce ve svém oboru. Podívejte se na naši nabídku pánských sálovek nebo dámských.Záruka vrácení
peněz
Osobní odběr
v Brně ZDARMA
Doprava od 2000 Kč
ZDARMA
Tým
odborníků

Adresa prodejny

Brechtova 27/7
638 00 Brno-sever

Jak se k nám dostanete Zobrazit na mapě

info@actirun.cz
Otevírací doba
listopad - březen:
po–pá10.00–12.00
13.00–19.00
so09.00–12.00
 
duben - říjen:
po–pá10.00–12.00
14.00–18.00
sozavřeno
 
+420 731 431 912
+420 548 522 422